Усадьба Агрохім

Як позбутися від молі в квартирі, будинку?

Міль відноситься до тих комах, поява яких у будинку або квартирі украй небажане явище. Від її появи не може захистити навіть постійне вологе прибирання в приміщенні. Її можна принести з собою у будинок з крупами, борошном із старим вовняним одягом з дачі або з тільки купленою річчю в магазині. Щоб позбавитися від харчової молі, необхідно буде провести деякі заходи, про які говоритиметься детально в статті.
У світі існує більше 13 різновидів молі, яка без своєчасного виявлення здатна принести чималу шкоду на виробництві, стати причиною великих фінансових втрат із-за псування зовнішнього вигляду одягу, продуктів.
Допомагають ефективно боротися з дрібним шкідником народні методи, хімічні препарати. Після знищення молі слід дотримуватися основної профілактики по попередженню її появи в приватному будинку або квартирі.
Існують спеціальні приватні служби, які виконують дератизацію приміщення, професійна обробка житла від дрібних шкідників допоможе раз і назавжди від них позбавитися. Єдиний мінус, на час прибирання слід покинути приміщення, бажано на добу, а після повернення усі кімнати необхідно провітрити і протерти стіл, шафи і інші поверхні вологою губкою, щоб на них не залишилося отруйних речовин.

Причини появи молі в квартирі, будинку

Основні способи проникнення метеликів в житло: вікно, вентиляція, заражені крупи, борошно, одяг. Її дуже складно вивести, тому слід знайти гніздо або вчасно позбавитися від личинок. Вимагається ретельно перевіряти трави, аптечні відвари, дубову кору, родзинки, курагу, сушені яблука, груші або сливи. Прийнятніше зберігати такі продукти у відповідних умовах.
Особина, що сформувалася, живе не більше 14 днів і гине, але залишає після себе потомство. Одна кладка складає - 100 яєць. Шукати місце мешкання молі слід з урахуванням її різновиду. Вивести шкідника на кухні легше, ніж в килимі.
Дотримання головних правил при виявленні дрібного метелика, позбавить власника квартири від подальших проблем, пов'язаних зі збільшенням його чисельності.
Види молі в житлах
Слід розглянути детальніше існуючі різновиди такого шкідника. Якщо правильно визначитися з підвидом, то можна прискорити пошук кладки і вибрати найдієвіший спосіб усунення.
 1. Шубна моль - це блискучий метелик глиняно-жовтого кольору, з великими темними точками в передній області крил, нижня частина крил світло-сіра, розмах крила складає 15-16 мм. Живиться доросла особина одягом, виготовленим з натуральної сировини. Гусениця біла, вона практично гола, на черевці є 8 коротких ніжок, її шкіра прозора, через неї просвічується внутрішній вміст. Вона вважає за краще "підточувати" хутряні вироби.
 2. Платтяна - найбільша особина, розмір 20-22 мм, має фіолетово-буру передню частину крил, на їх вершині темні плями фіолетового кольору з вкрапленням бурого відтінку. Гусениця вважає за краще мешкати в складках, виїдаючи велику площу в одязі.
 3. Меблева - має ясно-жовте забарвлення, з іржавинно-жовтою голівкою, з бурим відтінком в області крил. У неї відсутні губні щупальця. Спочатку вона живиться набиванням меблів, потім вона обертається в лялечку і приступає до покришки, в нижній частині стільця або дивана можна виявити цілі гнізда цих комах.
 4. Зернова - має сріблясто-біле забарвлення, малюнок на крилах міняється, черевце і задні крила сірі. Їх виліт відбувається навесні і в останніх числах літа. Самиця відкладає яйця на хлібні зерна, одна кладка 100 яєць. Гусениця обплітає одно, два або три зерна в єдиний пучок, повільно їх поїдаючи. Вона може мешкати на сушених фруктах(її ще називають фруктова), насінні.
Харчова личинка розвивається повільно, при ретельному контролі і правильному зберіганні всіляких круп можна швидко виявити уражені зерна і позбавитися від них. В цьому випадку ніяких екстрених заходів застосовувати не доведеться.

Методи по усуненню молі

Перш ніж вибирати спосіб боротьби з дрібними шкідниками необхідно вивчити поради з боротьби з міллю: що ефективніше, які способи боротьби показали найкращі результати.
Відомо, що пігулки, пластини і брикети можуть тільки відлякувати, але вони абсолютно неефективні для активного протистояння і не знищують гусениць і личинок. Вовняне пальто або шубу можна здати в хімчистку, це один з перевірених способів.
Протистояти харчовій молі допоможуть найпростіші методи боротьби, крупу можна:
 • висушити в духовці або мікрохвильовій печі;
 • помістити в холодильник на декілька годин;
 • утилізувати або віддати птахам.
Після усунення заражених зерен, поверхня усередині шафи обробляється мильним розчином, пази і щілини змочуються столовим оцтом. Шафа знаходиться у відкритому стані до повного висихання.
Труїти моль доцільніше, якщо вона завелася в меблях і одязі. Для цього використовуються засоби на основі дихлорпофосу. Користуватися послугою дератизатора слід у тому випадку, якщо самостійно витравити шкідників не вдається. Вартість залежить від квадратури оброблюваного приміщення. Перед приходом фахівців слід підготувати приміщення. Для цього необхідно виконати покрокову інструкцію: зробити вологе прибирання, прибрати з будинку дітей і тварин, перепрати усі текстильні вироби, якщо застосовуватимуть холодний туман, то усі шафи слід відсунути від стін, з приміщення видаляються продукти харчування.
Менш поширеним засобом для відлякування таких комах є фумігатор, він ефективний не лише для протистояння з комарами. Проте, його не варто застосовувати алергікам. Його прийнятніше використати після обробки килимів, шаф, стін спреєм.

Народні методи

Позбавитися від молі народними засобами досить просто, для цього знадобиться висушити рослини. Впливати на шкідника за допомогою аромату допоможе відлякати метелика, але неефективно для особини, що ще не сформувалася.
З метою профілактики застосовують:
 • хвойне мило, яке розколюють на шматки, їх варто покласти в шафу або на полку з одягом;
 • ароматні мішечки, в них поміщають перетерті висушені рослини;
 • апельсинові кірочки також підійдуть для боротьби з міллю в квартирі або будинку, для цього підходять тільки свіжі, а не сухі кірки;
 • герань здатна відлякати метеликів, її запах на них негативно впливає;
 • запах часнику, гвоздики і розмарину - негативно впливають на шкідника.
Порада від фахівців: усі темні і важкодоступні місця варто обробити кварцовою або ультрафіолетовою лампою. Допустимо встановлювати феромонні пастки, що притягають комах своїм ароматом, приклеюючи їх до липкої основи. Рекомендується відмовитися від застосування нафталіну, він небезпечний для здоров'я людини.
Народні засоби від молі в домашніх умовах за наявності основних інгредієнтів готуються швидко, в якості тканини для мішечків використовують дихаючий матеріал, можна мішковину або поміщати перетерті рослини в марлю.

Професійні методи

 Назавжди позбавитися від шкідника допоможуть хімічні засоби захисту від молі:
 • Армоль - ефективний аерозоль, усуває моль, личинки, лялечки і гусінь.
 • Раптор - застосуємо для різновиду сукні, засіб має приємний аромат, після його застосування на одязі не залишається ніяких слідів.
 • Экстрамит - має тривалий ефект і діє впродовж 6 місяців після застосування.
Кожен вид аерозолю має детальну інструкцію, де вказано, яким чином слід розбризкувати речовину. Прийнятніше використати рукавички, закритий одяг і маску, щоб не вдихати хімічні склади і їх випари. Після цього на деякий час покинути приміщення, можна поїхати на дачу, а по поверненню усі кімнати провітрити.
Суттєво зменшити час обробки допоможе визначення виду комахи і виявлення місця його кладки. Як знайти гніздо молі? Це зробити дуже просто, коли визначилися з видом, слід ретельно проглянути оббивку дивана, стільців, темні місця, бавовняні і хутряні вироби, перевірити крупу.
Гарантовано і назавжди допоможе впоратися з комахами професійно проведена процедура дератизації. Це відмінний і дієвий спосіб, завдяки якому можна повністю знищити будь-який з різновидів молі.

Профілактика появи молі

Повністю забути про моль допоможе тільки комплексний підхід, народні засоби усувають метеликів, а хімічні - вбивають личинок і гусениць. Ніхто не дасть гарантії, що не станеться повторне проникнення шкідника в житло, але якщо застосовувати заходи протидії і профілактики, то вийде надовго впоратися з нашестям молі своїми силами. Протистояти молі допоможе план:
 • щоденне прибирання приміщень, щотижневе миття підлоги, щомісячне чищення килимів з використанням мильних засобів;
 • правильно зберігати сипучі продукти, для цього використовують закриті банки або судки;
 • зберігати зимові речі окремо від іншого одягу, прийнятніше використати щільний чохол;
 • користуватися послугою хімчистки, брудний одяг притягає моль;
 • не зберігати в шафі великі запаси круп;
 • частіше організовувати обробку темних місць ультрафіолетом або кварцем;
 • утилізувати або віддавати усі старі речі.
Якщо на підлозі є килими, їх необхідно чистити, можна виносити на сонце, сонячні промені негативно впливають на таких комах. Не варто обходити стороною щілини і кути, коли проводиться прибирання за допомогою пилососа, саме в таких місцях вважають за краще селитися лялечки.
 Щоденне або щотижневе наведення порядку, використання мішечків з сухими травами не лише відлякують міль, але і дають відчуття свіжості. Якщо якісно і покроково виконувати усі рекомендовані поради, можна швидко позбавитися від молі і зберегти цілісність гардеробу, продуктів харчування і меблів.