Усадьба Агрохім

Як позбавитися від щурів в будинку?

Сусідство щурів і мишей з людиною в квартирі або приватному будинку загрожує великими проблемами. Це не просто зіпсований одяг, проводка і їжа. Гризуни є переносниками великої кількості смертельних інфекцій, які представляють небезпеку для людини.
Існує багато способів, як боротися зі щурами в домашніх умовах, якщо вони проникають в житло через каналізацію, льох або з-під підлоги. Необхідно дотримуватися правил, а саме: очищати злив під раковиною, тримати кришку унітазу закритою і не змивати туди харчові відходи. Підлогу у будинку прийнятніше заливати бетоном і утеплювати. Від гризунів можна позбавитися, використовуючи спеціальні препарати, отруту, пастки.
Правильно і професійно вивести гризунів з приватного будинку або на дачі допоможе дератизація. Її проводять приватні компанії, вартість такої послуги залежатиме від багатьох чинників. Єдиний її мінус, це те, що в обробленому приміщенні заборонено з'являтися на протязі певного часу.

Як зрозуміти, що у будинку оселилися гризуни?

Визначити наявність неприємних сусідів допоможуть наступні підказки:
 • присутність неприємного запаху в кімнаті, властивого гризунам;
 • поява сторонніх звуків : пищать, дряпають, шарудять;
 • спостерігається псування майна, дрібні дефекти, відбитки дрібних зубів на меблях, псування одягу, пластикових предметів, проводки;
 • в кімнаті, на килимі, під меблями виявляються екскременти.
Що робити якщо завелися щури? Необхідно негайно вжити заходи, оскільки, якщо не вивести вчасно щурів або мишей в приміщенні або на ділянці, це обернеться катастрофою і великими збитками. Вони псують не лише предмети побуту, одяг, взуття, але і посадки, насіння, корм для тварин. Гризуни практично всеїдні, їх знищити дуже складно.
Ускладнюється боротьба, якщо щури або миші принесли потомство, здатність їх розмноження висока. За декілька місяців за хороших умов у будинку може налічуватися від 15 до 30 гризунів. Молодь швидко росте і через місяць у них настає повноцінне самостійне життя. До цього часу вони вже повністю сформовані. Позбавитися від щурів в приватному будинку слід вчасно до появи потомства.

Причини появи щурів у будинку

Слід виділити головні причини появи шкідників :
 • наявність великої кількості сміття, особливо при баках, що не закриваються;
 • присутність зерносховища, призначена для корму домашніх тварин;
 • наявність зіпсованих фруктів, компосту у дворі.
У будинок шкідники проникають на запах доступної неприбраної їжі на столі, в сміттєвому бачку без кришки. Привертають їх увагу крупи, собачий корм, засмічені приміщення.

Методи по усуненню щурів у будинку

Позбавитися від щурів під підлогою епізодичним способом неможливо, щури досить розумна тварина. Вони швидко розпізнають наявність отрути в харчових продуктах і обходять їх стороною. Труїти їх народними або хімічними засобами непросте завдання і вимагає від людини чималої вправності з дотриманням основних правил.
Найчастіше застосовують в приватних будинках:
 1. Вбиваючі пастки - це мишоловки або щуролови, вони здатні різними способами зловити гризуна. Після того, як шкідник буде спійманий на приманку, пастка його вбиває. Зараз існує безліч різновидів моделей, є пастки що вбивають електричним струмом. Їх встановлюють в місці великого скупчення особин.
 2. Живоловки - сприяють лову щурів і мишей, не убиваючи їх. Тварина потрапляє в спеціальний відсік-контейнер. Після його витягання шкідника вивозять чимдалі від будинку і відпускають або знищують. Ефективність такого способу низька, він не підійде для знищення великої зграї.
 3. Відлякувачі - повністю безпечний прилад, що впливає за допомогою ультразвуку на слух щурів або мишей, не діє на людину. Щоб прилад працював, слід врахувати площу будинку, з урахуванням поверховості, береться до уваги розмір двору і кількість найближчих будівель.
 4. Клейові склади - досить ефективні при лові дрібних особин в сільськогосподарських будівлях, підвалах, на горище. Шкідник потрапляє в липку пастку і не може з неї вибратися, тільки сильніше приклеюючись.
Багато хто вважає за краще діяти по іншому плану, використовуючи народні методи боротьби або хімічну продукцію.

Народні засоби

 Як позбавитися від щурів у будинку народними засобами?
Існує декілька таких способів:
 • дія запаху. Миші погано бачать, але в них дуже чуйний нюх, для відлякування застосовуються засоби, що виділяють сильний аромат : ефірні олії, нашатирний спирт, березовий дьоготь, камфора, з них робляться розчини і обробляється підлога, плінтус, щілини;
 • застосування золи. Вона здатна роз'їдати лапки щурів, її розсипають в місці, де найбільше екскрементів;
 • використання рослин : пижма, чорнокореня, реп'яха, ромашки. Трави розкладаються в сухому вигляді або свіжому по усьому приміщенню, вони також допоможуть ефективно позбавитися від запаху щурів;
 • застосування битого скла або скловати. Їх розкладають біля нір, забивають в нори, ними викладають мишачі стежки.
Домашніми приманками, сприяючими смерті гризунів, є:
 • подрібнена пробка, обсмажена на салі;
 • суміш соди, цукру і борошна;
 • з'єднання шпаклівки з манкою 1: 1;
 • суміш будівельного гіпсу і кукурудзяного борошна.
 Такі приманки розкладаються по усьому будинку, вони призводять до неминучої загибелі. Коли описані ради не приносять результатів, людина вважає за краще застосовувати хімічну продукцію.

Професійні хімічні засоби

Отруйна продукція різноманітна, є засоби від мишей та щурів аерозолі, гранули і порошки. Їх прийнятніше використати в квартирі або дачі, якщо немає домашніх тварин, птиці (у цей період їх треба ізолювати). Кожен засіб супроводжується покроковою інструкцією.
 1. Швидкодіючі препарати. З моменту їх використання до смерті шкідника проходить невеликий проміжок часу. Проте, якщо особина з'їла недостатню кількість отрути, вона може повернутися в зграю і померти там, тоді усі щури перестануть їсти підозрілу їжу і витравити їх у такий спосіб буде важко.
 2. Речовини з кумулятивним ефектом, така отрута діє повільно, вона накопичується в організмі усій зграї і поступово починає вбивати, при цьому, щури не розуміють причину смерті. Така отрута гарантовано призводить до знищення.
Такі отруйні приманки краще розкладати на складах із зерновою продукцією, на великих підприємствах. Мертвих гризунів слід запакувати в пакет і викинути або глибоко закопати. У роботі використовуються гумові рукавички, якщо стався контакт з хімічною речовиною або отруєним шкідником необхідно вимити руки гарячою водою з милом.
Як позбавитися від щурів в квартирі назавжди, не можна відповісти однозначно. В даному випадку площа невелика, тому слід застосовувати комплексний підхід: використовуючи отруйні засоби, закриваючи кришку унітазу і не змиваючи в нього харчові відходи.

Заходи профілактики і захисту від щурів, мишей

Перш ніж вибрати метод боротьби з щурами і мишами слід узабезпечити можливість доступу до них домашніх тварин і дітей. З отрутами необхідно контактувати, використовуючи захисний одяг, рукавички. Порядок дії описується в інструкції. Не слід допускати атаки хижака, його укуси хворобливі і можуть заразити інфекційними захворюваннями.
 Ефективними вважаються наступні методи профілактики :
 • в приміщенні слід організувати проведення регулярного прибирання, перевіряти і вчасно закладати отвори в підлозі або стіні;
 • вентиляція затягується металевою сіткою з дрібними осередками, це захистить житло від проникнення дрібних гризунів;
 • харчові відходи варто викидати, не слід їх зберігати в квартирі;
 • не забувати опускати кришку унітазу і не змивати в нього залишки їжі.
В деяких випадках на дачі або в приватному будинку доречно встановити спеціальну систему, що складається з електричних дератизаторів і ультразвукових відлякувачів. Вони виконують декілька функцій: захищають будинок від шкідників, відлякуючи їх. Якщо гризуни тільки з'явилися і їх налічується не більше 2-3 особин, то варто придбати механічний пристрій для їх вилову, кішки і дрібні породи собак ізолюються в іншій кімнаті.
Служба дератизації викликається у тому випадку, якщо дачна ділянка або приватний будинок «страждає» від нашестя великої кількості щурів або мишей. Вартість послуги залежатиме від площі очищення. Фахівці покроково проводять обробку приміщень, використовуючи мікророзпилення, мікрозрошування, застосовують гарячий або холодний туман, встановлюють бар'єрні методи захисту. Після цієї процедури деякий час протипоказано знаходитися в приміщенні, ці терміни обмовляються заздалегідь. Після повернення в квартиру необхідно усі кімнати провітрити і провести вологе прибирання усіх поверхонь.