Усадьба Агрохім

Як позбавитися від клопів в квартирі, будинку?

Поява клопів в квартирі або будинку стає справжньою проблемою для людини і домашніх тварин. Ці дрібні шкідники швидко розмножуються, добре ховаються і можуть викликати різні захворювання.
Постільний клоп відноситься до комахи, його основна їжа - кров. Шкідник вважає за краще мешкати в теплому місці, негативно відноситься до холоду. Існує декілька різновидів таких комах:
 • коричневі;
 • чорні;
 • білі.
Це дуже дрібні комахи, вони відмінно пристосовуються і ховаються. В середньому їх розмір рівний - 8,5 мм. Забарвлення залежить на міру голоду, принцип живлення нагадує комариний. У клопа є хоботок з голочкою, якій він проколює шкіру і живиться. Комахи можуть переміщатися по будь-яких поверхнях, оскільки мають на лапках характерні щербинки і легку вагу.
Виводити клопів у будинку непросте завдання, оскільки необхідно вичислити усі їх житла. Особливо складно це зробити, якщо особини встигли відкласти яйця і їх чисельність сильно зросла.
Найбезпечнішими методами є дія підвищеної температури і холоду. З їх допомогою можна вивести паразитів досить швидко, але немає гарантії, що це назавжди і існує вірогідність того, що хтось залишиться в живих.
Окрім цього можна скористатися народними способами або хімічними засобами, яких існує велика кількість. Вони дозволять професіональніше підійти до усунення проблеми.
Якщо паразитів розвелося досить багато і площа приміщення не дозволяє впоратися зі знищенням комах самостійно, варто скористатися послугами приватних компаній. Вони за певну плату проводять ефективну покрокову дератизацію усіх кімнат в приватному будинку, на дачі, в квартирі.

Як клопи потрапляють в квартиру, будинок?

Чистота приміщення ніяк не впливає на появу і швидкість розмноження клопів. Вони можуть завестися навіть в ідеально чистому житловому будинку. Основні шляхи проникнення:
 • занесли від родичів, знайомих, друзів;
 • привезли шкідників у будинок з відпустки з речами, у валізі, в одязі;
 • занесли в квартиру з купленими б/у речами, меблями або побутовою технікою від попередніх власників;
 • принесли з бездомними тваринами, вони можуть переносити на собі не лише клопів, але і бліх.
Окрім цього, клопи можуть відмінно подорожувати по вентиляції від сусідів до сусідів. В цьому випадку прибирання необхідно проводити у усіх в одно і теж час.
За один раз позбавитися від комах буде складно, в цьому випадку боротьба відбувається в декілька підходів. Бажано скористатися послугами дератизатора, який швидко і професійно очистить від клопів усі приміщення і важкодоступні місця, у тому числі і вентиляційні отвори. Це гарантовано позбавить мешканців від паразитів. За допомогою хімічних засобів можна убити не лише дорослі особини, але і їх потомство.

Як виявити місця скупчення клопів в квартирі?

Постільні клопи живуть від 11 до 14 місяців, вони можуть за несприятливих умов впасти в анабіоз, коли відсутня їжа або холодно. У такому стані вони можуть знаходитися трохи більше року.
Перш ніж починати труїти комах необхідно виявити усі місця лежання. Їх гнізда можуть розташовуватися:
 • за плінтусом;
 • в обшивці дивана;
 • під підлоговим покриттям;
 • в меблях;
 • усередині розеток або електронних приладах;
 • в шафі з одягом, в книгах;
 • під матрацом, в спинці ліжка;
 • в складках штор, в ліжку.
Про наявність клопів свідчать і інші ознаки, а саме:
 • плями крові на ліжку;
 • червоні опухлі плями на тілі і зуд;
 • лушпиння від панцирів, жовті оболонки від порожніх яєць.
Паразити можуть бути переносниками серйозних захворювань, таких як віспа, бруцельоз, туберкульоз і гепатит. Тому з ними треба боротися вчасно, при перших ознаках присутності паразитів слід вжити заходи, використати хімічні препарати. Народні способи підійдуть для профілактики виникнення шкідників. Вони відмінно відлякують комах. Проте підручними методами назавжди позбавитися від клопів буде неможливо. Бажано використати комплексний підхід. У мережі зараз є присутньою безліч відео з лайфхаками, як швидко і правильно позбавитися від клопів в домашніх умовах.

Робочі методи боротьби з постільними клопами

Перш ніж перейти до існуючих методів боротьби зі шкідниками, слід розглянути і як правильно організувати і розподілити етапи обробки, щоб дія засобів була максимально ефективна.
Основний алгоритм роботи, це покроково зробити огляд усіх приміщень:
 • оглянути посуд, іграшки, продукти, герметично все упакувати і прибрати з приміщення;
 • перепрати усю білизну, одяг, штори і скатертини, те, що прати проблематично слід обробити пором і винести на сонце або на мороз;
 • зняти килими, ковролін, при необхідності підняти ламінат.
Ретельно підготуватися до майбутньої обробки, стурбується засобами захисту: маскою або респіратором, захисним костюмом або щільним одягом. Обробляти треба буде усі килими, задню частину меблів, усі щілини і тріщини. Щоб обробка була ефективною, необхідно перекрити доступ свіжого повітря в приміщення. Повністю знищити клопів вдасться, якщо наслідувати інструкцію до препарату і витримувати рекомендований час. В цьому випадку позбавитися від клопів будинку самому буде не складно, особливо, якщо обробку повторити ще кілька разів впродовж року для закріплення.

Народні методи

Повністю витравити паразитів з їх допомогою не вийде, їх рекомендується застосовувати у вигляді профілактики виникнення або, якщо їх чисельність невелика.
Найвідоміші речовини, за допомогою яких можна протистояти нашестю шкідників:
 • оцет - він не представляє особливій небезпеці, але відлякує комах своїм концентрованим запахом. Використовують 9% склад, розводять його 1: 1 з водою і обприскують ділянки, де можуть з'явитися клопи;
 • скипидар - токсична речовина для паразитів, його можуть розбавляти і використати різні схеми: перша - скипидар + спирт + камфара, друга - карбол + скипидар + саліцилова кислота, третя - гас + скипидар + кипляча вода і четверта - скипидар + гас + нафталін.
Добре показала себе дія різних температур: високих або низьких. Проте варто дотримуватися основних правил. При виморожуванні слід знати:
 • що комахи при - 10 °С здатні впадати в анабіоз і знаходиться в такому стані до півтора років і не потребують їжі;
 • що при - 15 °С - клоп гине через 3 дні;
 • що при - 20 °С - комаха гине за 1-2 години.
Личинки стійкіші до дії холоду, вони можуть витримувати похолодання - 30 °С, тому в цьому випадку позбавитися від клопів народними засобами буде проблематично. Для личинок ефективніша буде дія хімічними препаратами або виморожувати приміщення періодично, позбавляючись від молодих особин.
При дії високих температур, варто дослухатися до порад, а саме:
 • перепрати все, що можливо при температурі + 90 °С;
 • речі допустимо попрасувати;
 • верхній одяг і м'які меблі обробити парою.
Проте навіть, якщо дотримуватися плану, обробити кожен сантиметр приміщення парою практично неможливо. Прийнятніше застосовувати комплексний підхід до вирішення проблеми, пов'язаної з ефективним усуненням паразитів у приватному будинку або в квартирі.

Професійні методи боротьби з клопами

Існує велика кількість різних хімічних препаратів, що дозволяють активно протистояти паразитам. Перш ніж їх використати варто ознайомитися з інструкцією.
 1. "Карбафос" - містить малатіон, основна діюча речовина при контакті з паразитом проникає в хітиновий покрив, роблячи нервовопаралітичний вплив. Препарат негативно позначається на процесах життєдіяльності комахи, викликає параліч, який призводить до загибелі. Засіб має ефективну і тривалу дію, знищує дорослу особину і личинки.
 2. "Дихлорпофос" - викликає загибель клопів через декілька годин дії. Речовина тривалої дії, при тому, що розпиляло не залишає слідів на меблях або тканині. Для повного знищення вистачає однієї повноцінної обробки. Засіб дуже токсичний, при тому, що розпиляло необхідно використати респіратор, дотриматися усіх умов обробки і покинути приміщення. Після повернення провести вологе прибирання і провітрити всі кімнати упродовж 2-3 годин.
 3. "Raid" - його активний компонент - циперметрин, він негативно впливає на нервову систему клопа, максимальна його ефективність проявляється упродовж перших 24 ч після обприскування. Принцип дії на комахах - вірусний, одна особина заражає усе сімейство.
 4. "Кат" - німецький препарат, відомий своєю ефективністю, доросла особина гине через декілька хвилин після його дії. Речовина має помірну токсичність по відношенню до людини, відсутній стійкий концентрований запах, вбиває дорослу особину і личинки.
Якщо необхідно обробити велику площу у будинку або на дачі, але на це немає часу, варто скористатися послугами спеціальних служб. Робітники клінінгових компаній проведуть якісне очищення усіх приміщень, включаючи важкодоступні місця, від комах максимально швидко. Вони самостійно визначаться з фронтом робіт і порядком обробки житлової площі. Можна вибрати різні способи очищення, найбезпечнішим являється дія гарячого туману, він не викликає алергічних реакцій, після нього треба ретельно пропилососити і провітрити приміщення. Впродовж першої доби після обробки в приміщенні не варто знаходитися.
Проте перед цим варто очистити кімнати від старих речей і меблів, позбавитися від книг або виставити їх на сонце, винести усі доріжки.

Профілактика

З метою профілактики виникнення комах у будинку або на дачі, варто ретельно перевіряти особисті речі, частіше проводити генеральне прибирання в приміщенні, позбавлятися від старих меблів і речей. При купівлі б/у меблів, її варто обробити аерозолями або дати постояти на сонці або на морозі.