Усадьба Агрохім

Обробка дерев від шкідників навесні

Дуже складно добитися хорошого урожаю, якщо нічого не робити. За садом і городом необхідно уміти правильно доглядати. Правильно очищати ділянку від бур'янів і комах, удобрювати і обробляти грунт. Садові культури схильні до розвитку великої кількості захворювань і схильні до дії комах.
При неправильній обробці: черешня і вишня буде червивою і гнити, груші і яблука передчасно обсипатися або покриватися паршею.
Дачник і садівник можуть вибирати з можливих засобів у вигляді народних або хімічних речовин. Перші більше підійдуть для профілактики виникнення захворювання, з їх допомогою дуже складно буде запобігти вже наявній недузі у рослини. Другі - чудово підійдуть для ефективного лікування, якщо обробку починати вчасно і дотримуватися рекомендацій, описаних в інструкції.

Чому важливе весняне обприскування саду?

Своєчасне і правильно проведене обприскування у весняну пору року, дозволить зберегти урожай садових культур. В цей час необхідно починати очищення дерев і грунту від сміття: листя, сухих гілок, бур'янів. Вони можуть нести потенційну шкоду кущам або деревам. У них можуть ховатися шкідники і грибки. Щоб сад і город тішив очі здоровим врожаєм, вимагається враховувати безліч різних чинників.
Починати діяти варто до появи основних шкідників і формування бруньок у рослин. До того, як почався процес відкладення яєць.

Попередні роботи

В цей час, коли тільки зійде сніг і температура повітря прогріється до +5 градусів варто провести попередні роботи, а саме:
 • оглянути і очистити дерева від поламаних, сухих гілок, їх варто прорідити, зняти потріскану кору або наліт. Усі відходи необхідно спалити, оскільки вони можуть бути заражені спорами різних недуг. Пошкоджені ділянки на дереві необхідно зачистити і обробити мідним купоросом;
 • побілити усі плодові дерева, це захистить їх від опіків, температурних стрибків, комах, що оселилися усередині дерева, необхідно проводити таку процедуру двічі в рік: в осінній і весняний період.

Порядок обприскування

Обприскування весною проходить в чотири етапи. Постійного календарного числа, з якого починають обробку не існує, воно постійно міняється із-за нестабільності кліматичних умов. Низькі температури і опади здатні значно понизити ефективність препаратів, тому під час проведення розпилення розчину має бути гарна погода: плюсова температура, низький рівень вологості, відсутність заморозків.
Перед початком проведення обприскування необхідно повністю очистити сад від гілок, сухої трави, листя. Скопати і розпушити землю, почистити дупло усередині дерева, зняти нашарування лишайника, обрізати сухі і пошкоджені гілки, побілити стволи. Після чого можна приступати до активного протистояння різним хворобам.

Перша обробка

Проходить до набрякання бруньок в ранній період, коли дерева сильніше схильні до впливу грибків, інфікування швидко поширюється по усьому саду і може спостерігатися в усіх фруктових дерев. В цей час дуже важливо обробити фруктові культури від різних захворювань. Зараз ще рано обприскувати рослини від комах. Можуть бути використані фунгіциди: у вигляді бордоської суміші, залізного купоросу, а також "Хорус" або "Скор".

Друга обробка

Її проводять після появи бруньок, коли з'явиться листя, буде пізно, зав'язь буде уражена. Бруньки близькі до розпускання і виглядають у вигляді конуса. Саме у цей період на рослини впливають шкідники, а саме комахи-квіткоїди. Вони вважають за краще живитися соком, відкладаючи личинки всередину бруньки. Прийнятніше обприскувати рослини препаратами від шкідників, для цього підійдуть інсектициди "Іскра", "Децис", "Фуфанон".

Третя обробка

Процедура проводиться до розкриття бутона, що сформувався, і до активізації плодожерки, яка відкладає свої личинки у бутон. Саме із-за них плоди будуть менш привабливими, під час дозрівання у кожної другої ягоди буде присутнім черв'як. В процесі проведення обприскування рясно обробляється крона усього дерева, щоб запобігти псуванню урожаю. В процесі третьої обробки допустимо повторно обробляти рослини від захворювань, між обприскуванням повинно пройти 2-3 дні. Прийнятніше використати інсектициди.

Четверта обробка

Коли з'явилася зав'язь плодів, проводиться завершальний етап обробки від плодожерки і грибкових захворювань. У пізній період дуже важливо обприскування провести вчасно, багато складів мають різний термін дії. Рекомендується уважно ознайомитися з інструкцією, щоб не отруїтися після споживання протравлених фруктів і ягід.

Препарати для обробки саду весною від шкідників

Наявність повноцінного захисту у садових рослин, до них відносяться плодові дерева і кущі, дозволяє зберегти урожай. Вона включає обробку різними речовинами на різних термінах дозрівання рослини. Найбільш універсальними засобами є наступні препарати:
 1. «Нитрофен» - відмінний засіб, з його допомогою можна ефективно обприскувати дерева і виноград. Їм обприскується грунт, великі гілки і ствол. Речовина дозволяє гарантовано позбавитися від шкідників і лишайника. Його рекомендується застосовувати до появи листя. Активні речовини, що містяться у складі засобу, можуть спалити зелене листя.
 2. «Мідний купорос» - ефективно дезинфікує рослину, сприяє затягуванню дрібних ран на гілках або стволі. Виглядає сульфат міді у вигляді кристалів блакитного або синього кольору. Іони міді здатні руйнівно впливати на хвороботворні клітини і руйнують грибок і гнилизну.
 3. «Залізний купорос» - перешкоджає утворенню моху і лишайника. Це можуть бути гранули або порошок ясно-зеленого або сіро-зеленого кольору, допустимий бурий відтінок. Речовина швидко розчиняється у воді.
 4. «Сечовина» - попереджає виникнення грибкових захворювань, парші. Вона виступає в ролі добрива для садових культур. З її допомогою запускається процес стимуляції розвитку зеленої маси у рослин. При неправильному застосуванні, цей процес може принести значний збиток формуванню бутона і зав'язі.
Окрім цього відома ціла серія препаратів, що захищають від хвороби : "Оксихом", "Скор" та ін. Проти шкідників: "Фуфанон", "Фитоверм", "Іскра" та ін.
Після купівлі хімічних засобів для профілактики або лікування, варто вивчити інструкцію. З'ясувати скільки слід часу дотримуватися між проведенням різної обробки, які засоби можна поєднувати.
До народних засобів варто віднести наступні рецепти.
1) Від шкідників, до яких варто віднести: міль, плодожерку, гусінь, пилілщика і вогнівку:
 • використовується полин, її суцвіття заливається водою 1: 2, настоюється 24 ч, після чого прокип'ятити і розлити в посудини, розбавивши настій на 1: 1 з водою, щоб позбавитися від сміття, на завершальному етапі додати 40 г рідкого мила;
 • застосовується деревна зола, 1/3 відра золи настоюється 48 днів, після чого розчин варто процідити і обприскувати на садово-городні культури;
 • використовується гірчичний порошок, на відро окропу 10-12 л - 100 г порошку, суміш настоюється 48 ч, після цього розводиться 1: 1 водою, розчин готовий до обприскування, обробку прийнятніше проводити в похмуру погоду.
2) Від комах: кліщів, слимаків, мух і медяника:
 • подрібнений часник - 200 г розвести 10 л води, після цього розчин необхідно процідити і використати;
 • 4 кг чистотілу заливають 10 л води і настоюють 3 дні, після цього проціджують і використовують;
 • 1 кг подрібненої ромашки варто настояти в 10 л води не менше 12 годин, процідити і розбавити звичайною водою в пропорції 1: 3, після цього додати 50 г рідкого мила.
3) Від нематод, попелюхи і грибкових захворювань:
 • використовується розчин з чорнобривців, на піввідра сухих суцвіть потрібні 10 л води, настоюється 48 ч, після проціджування додають 50 г рідкого мила, речовина готова для обприскування.
Окрім цього, застосовують: бур'яни, лікарські рослини(ромашка, кропива), городні культури(часник, кріп, гіркий перець), хвойні голки, бадилля картоплі або томатів.

Корисні поради для новачків

Багато недосвідчених садівників можуть допускати серйозні помилки при проведенні обробки кущів, рослин і дерев в профілактичних цілях або для лікування.
Що треба пам'ятати, щоб не допустити подібних помилок:
 • обробка проводиться згори в них, від крони до кореня;
 • препарати, що містять мідь, слід розводити тільки в пластиковій посудині;
 • під час розведення розчину, необхідно скористатися рекомендаціями, описаними в інструкції;
 • обприскування слід проводити, використовуючи засоби захисту: маску, рукавички, спецкостюм, респіратор і окуляри;
 • хімікати розчиняються в теплій, відфільтрованій воді;
 • забороняється зберігати готові розчини, оскільки вони втрачають свої первинні властивості.
Важливо знати! Чим міцніше корінь рослини, тим більше витримки у нього до різних захворювань. Тому необхідно правильно піклуватися про фруктові дерева, кущі, вчасно їх удобрювати, обробляти.